eTwinning – пројекат „Математика кроз стрип и карикатуру – mART2024“

Ове школске године наша школа је учествовала у међународном eTwinning пројекту „Математика кроз стрип и карикатуру – mART2024“.  Приоритетни циљ пројекта је популаризација математике, али и науке и научника уопште, на ученицима занимљив начин. Кроз реализацију пројекта ученици су развијали  сараднички дух, толеранцију, културу изражавања и интердисциплинарност повезујући математику, уметност и ИКТ. Осим у изради радова, ученици су учествовали и у поставци школске изложбе, избору  најбољих радова који су представљали школу, избору најбољих радова на нивоу пројекта и у спровођењу Регионовизије. Регионовизија је завршни део пројекта у којем се бирају најбпљи радови на нивоу пројекта тако што се спроводи онлајн гласање по угледу на гласање на Евровизији.

Ученици су били веома заинтересовани за учешће у пројекту. На школској изложби било је преко педесет ученичких радова. У самој завршници пројекта наши ученици су остварили запажен резултат – освојили су треће место за најбољу карикатуру у категорији предметна настава и друго место за најбољи стрип у категорији предметна настава.

Радове наших ученика можете погледати на линковима: