Летопис за школску 2022/2023.годину

2022/2023. ЛЕТОПИС

Школска година почела је 01.09.2022.године. За све прваке  Градска општина Сурчин припремила је пригодне поклоне за почетак школовања. На почетку школске године у школи има 459 ученика, распоређених у двадесет одељења. Од укупног броја ученика, у издвојеном одељењу у Петровчићу школу похађа 84 ученика. Током септембра школа је на поклон добила лаптоп, бим пројектор и колица за пројектор и два рачунара за потребе администрације од министарства просвете.

15.септембра 2022.године, испред школске зграде у Петровчићу одржана је централна прослава поводом првог обележавања Дана заставе и српског јединства. У којој су учешће узели  ученици из нашег издвојеног одељења у  Петровчићу.

Дан школе обележен је 26. септембра. У преподневним сатима одржана су спортска такмичења, а у вечерњим сатима свечана академија.

29.септембра 2022.године, почела је са радом група продуженог боравка. У групу је уписано 27 ученика првог и другог разреда. Завршени су грађевински радови на објекту у улици 11.октобра 37, намењеном за организацију продуженог боравка.

Дечја недеља: ,, Да право свако – дете ужива лако “ обележена је од 4. до 12. октобра 2022.године. У оквиру ње смо спровели :- Пријем првака у Дечји савез – ,,Деца деци“ кратак програм и подела ,,Добродошлица“ за ђаке прваке; – Изложба ликовних радова на тему „Сликом оживљавамо и чувамо културно наслеђе нашег краја“  – Излазак у природу – креативна радионица – цртање кредом . 12.10.2022.године одржана је осма Олимпијада ђака првака у ,,Fun Park-u’’ у Бечмену.  Одржана трибина ђачки парламент ,,Сурчин мој град“.

11.10.2022.године били смо домаћини комеморативне свечаности поводом обележавања Дана ослобођења Бечмена, а 27.10.2022.године и Дана ослобођења Петровчића.

17.11.2022.године у сарадњи са општинском организацијом Црвеног крста, организовано је за ученике трећег разреда предавање на тему „Здрава исхрана“

19.11.2022. били смо домаћини Митровданског турнира у одбојци

Школа је била предмет надзора противпожарне инспекције сектора за ванредне ситуације МУП-а

12.12.2022.године организован је одлазак ученика првог циклуса на новогодишњу представу „Деда Мраз на крововима Париза“, у сали НУ „Браћа Стаменковић“ у Београду.

20.12.2022. подељени ваучери ученицима и запосленима за куповину у радњама спортске опреме у вредности 6.000 динара, поклон Града Београда.

1. децембра организоване су школске приредбе поводом завршетка првог полугодишта и у част наступајућих празника Нове године и Божића. У Бечмену је одржан концерт школског хора, а у Петровчићу приредба у сали Дома културе.

Почетком 2023.гоодине почео рад у програму ИСКРА који служи за обрачуне плата. Великим трудом и залагањем у администрацији програм успешно савладан и плате исплаћене на време.

19.01.2023. учествовали смо у организацији Пливања за часни крст.

Током зимског распуста окречени су тоалети у Бечмену, отклоњени кварови на канализацији у учионици 34, у Петровчићу су као донација развучене инсталације за унутрашњи видео надзор, набављен је снимач и једна камера тако да је од 08.02.2023.године, делимични видео надзор у функцији.

Школска слава обележена је  27.јануара организована је по одељењима и свечаном академијом у Дому културе у Петровчићу.

22.фебруара 2023.године, обележили смо дан борбе против вршњачког насиља.

27.фебрара организован је луткарска представа за ученике у сарадњи са Културним центром Сурчин „Бајка о рибару и златној рибици“.

Деветог марта организовано је математичко такмичење „Мислиша“ на коме је учествовало 95 ученика наше школе, углавном ученика првог циклуса. 22.03.2023. Луткарска представа за ученике првог циклуса „Срећко“. 24 и 25. марта одржано је пробно тестирање за завршни испит.

Током марта Били смо домаћини општинских такмичења из Биологије (19.3.2023.) и Географије (12.3.2023.), на којима су учешћа узели ученици свих сурчинских школа. 22.03.2023. Луткарска представа за ученике првог циклуса „Срећко“ у сарадњи са луткарским из Бјељине.

Шестог априла организована је посета биоскопској представи „Дечак Делфин“ у биоскопу „Рода“ за ученике првог циклуса.

1. априла 2023. године, радници Телекома повезали су школу на оптичку мрежу АМРЕС-а. Што је допринело да школа има квалитетан и брз интернет.

У уторак 18.04.2023.године узели смо учешћа у обележавању дана погибије припадника 250-те бригаде за против ваздухопловна дејства у Петровчићу током НАТО-агресије 1999.године.

Након трагедије  од 3.маја 2023. у ОШ „Владислав Рибникар“ у Београду, обављани су интензивни разговори са децом у циљу превазилажења стања шока. Ученици осмих разреда обележили су завршетак школовања у основној школи без славља из пијета према страдалим ученицима од 3.маја.

Настава је за све ученике прекинута 6. јуна. Завршни испит обављен је по уобичајеној процедури. Због лошег времена у мају екскурзије су реализоване у првој половини јуна.

Вукову диплому понели су: Уна Маловић, Софија Шуваковић, Виктор Радић, Вукашин Станисављевић, Лена Ђорић и Никола Станковић. За ученика генерације проглашена је Уна Маловић.

На такмичењима које је организовало Министарство просвете, науке и технолошког развоја у школској 2022/2023. години постигнути су следећи резултати:

1. место на општинском такмичењу – 4 ученика;
  2. место на општинском такмичењу – 11 ученика;
  3. место на општинском такмичењу – 9 ученика.

1. место на градском такмичењу – 2 ученика;
  2. место на градском такмичењу – 3 ученика;
  3. место на градском такмичењу – 2 ученика;

1. место на републичком такмичењу – 1 ученик;

3.место на републичком такмичењу – 1 ученик.